Změňte svůj přístup k meditacím

Představa meditace vám nic neříká? Že je dobré meditovat, už jste asi někdy slyšela, ale ještě jste si k meditacím nenašla cestu? Možná to bude tím, že jste ještě neobjevila ten správný způsob meditace.

Sedět se zavřenýma očima, učit se na nic nemyslet, vypnout… takový způsob meditace může být pro někoho těžký, obzvlášť pokud s meditací začíná. 

I já sama jsem to tak zažívala a pak měla spíš výčitky, že se mi dostatečně nepodařilo vypnout myšlenky, že se mi meditace nepovedla.
Meditace ale není dobrá nebo špatná, povedená nebo nepovedená. Důležité je ji dělat a nejlépe pravidelně. 

 Potom, co jsem objevila ženské meditace Mohendžodáro, byla jsem nadšená. Její zakladatelé Ing. Igor Samotný a MUDr. Monika Sičová se při tvorbě jedinečného konceptu meditací inspirovali ve starém indickém učení založeném na Tantra-Józe. Meditace pracují s ženskou energií a jejími aspekty. Protože právě proměnlivost je to, co dělá ženu ženou. Aby meditace byly komplexní, doplňuje je speciálně složená terapeutická hudba.

A co mě na nich baví nejvíc? Jejich různorodost a hlavně to, že velkou část tvoří tanec. A tanec je moje vášeň. 🙂 Je nejpřirozenějším ženským pohybem a neměly bychom na něj zapomínat.

Když se mi zrovna nepodaří plně zkrotit své myšlenky, nemám výčitky, že se mi meditace nepovedla. Vím, že i tak to byl kvalitně strávený čas pro mé zdraví. Už jen samotný poslech hudby z Mohendžodáro meditací je léčivý. Líbí se mi také propojení s aspekty ženy, protože žena potřebuje projevit všechny své stránky, jen tak může být sama se sebou v harmonii.
Klasické meditace byly spíš koncipované pro muže, tedy výkonově. Ale ženy by se měly naučit nechávat věci více plynout, netlačit na sebe a více vnímat své tělo.

Zkuste zařazovat do svého života meditace pravidelně, ať už je to meditace jakákoliv. Čím víc času meditací strávíte, tím více uděláte pro své zdraví. Jsou všeobecně prokázané pozitivní účinky na zdraví, psychiku a za mě je to skvělý nástroj psychohygieny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *