O mně

KDO JE MONIKA HAMPEKOVÁ

K práci se ženami mě přivedla několikaletá zkušenost s ženskou nemocí – endometriózou, díky které jsem vzala zodpovědnost za své zdraví a místo role oběti jsem přijala roli tvůrkyně. Je na každé ženě pro jakou cestu se rozhodne. Ženy, které cítí, že pouze klasická medicína není pro ně to pravé, ráda podpořím na jejich cestě k uzdravení.

Můj příběh

Endometrióza se v mém životě objevila před více než 7 lety, kdy mi ukázala, že zdraví není jenom klišé. Dny plné zoufalství, bezmoci, bolesti, časté hospitalizace v nemocnici i operace. Tak jsem si svůj život úplně nepředstavovala.

Chtěla jsem se dostat ven z bludného kruhu, vyléčit se, aniž bych musela užívat hormonální léky. Zkoušela jsem všechno možné, přesto jsem se nevyhnula druhé operaci. Uvědomila jsem si, že bude třeba udělat radikálnější změny. Dopřála jsem si lázně a hlubší zastavení nad svým životem.

Vhodnými doplňky stravy v kombinaci se změnou životního stylu se mi podařilo eliminovat potíže, které mi endometrióza způsobovala. Cysty způsobené endometriózou nijak zásadně nerostly. To mě sice uklidnilo, ale moc jsem si přála miminko. To však nepřicházelo a o umělé oplodnění jsem nestála. Celé mé vnitřní já křičelo, že touhle cestou fakt jít nechci. A já ho chtěla poslechnout.

Nepomohla mi ani změna zaměstnání a další práce na sobě. Tedy miminko přišlo, ale brzy zase odešlo. Říkala jsem si – co mám sakra ještě udělat?! Už jsem toho udělala tolik…

Ach ti lékaři…

Pod vlivem lékařů jsem začínala uvažovat o další operaci. Můj lékař mi doporučil odborníka, který by mě operoval. Po tom, co mi řekl, co vše je v mém těle špatně a nefunkční, zakončil vyšetření větou: „Buďte ráda, že máte zdravou dělohu a můžete mít svoje dítě.“

Jeho přístup ve stylu, nejlépe vše vyřezat a šup do řady na kliniku umělé reprodukce, mě rozhodil natolik, že jsem se rozhodla na operaci nejít. Nebyla pro mě řešením, žila jsem bez bolesti, bez potíží.

Pustila jsem z hlavy endometriózu i otěhotnění.

Uplynula ještě nějaká doba, kdy jsem se věnovala svému osobnímu rozvoji, udělala si certifikaci jako mentorka Mohendžodáro ženských meditací, otevřela docházkový kurz a miminko najednou bylo tu. 😊

Nepřestávejte věřit!

Chci ukázat ženám, které řeší endometriózu nebo jiné zdravotní potíže spojené s ženstvím, aby neztrácely naději. Pokud cítí, že jejich cesta není jen lemovaná bílými plášti, v mém e-booku najdou inspiraci, jak mohou zlepšit svoji životní situaci a najít pro sebe to pravé řešení.