Proč doma nemám aromalampu?

Když se řekne esenciální olej, co si představíte? Skleněnou lahvičku s neurčitou tekutinou, kterou si nalijete do aromalampy, zapálíte svíčku a s nohama nahoře si užíváte, jak vám voní byt skvělou vůní? Není to super? Ne není, ale chápu vás.

Byly časy, kdy jsem také vůbec nepřemýšlela nad tím, co mi provoní byt. Hlavně, že to vonělo.

Za tu dobu co se zabývám prací na sobě a eliminuji přísun chemikálií do mého těla, přišla před nějakou dobou řada i na vůně v domácnosti. Klasickou aromalampu už ani nemám a běžné svíčky asi budu muset rozdat. 🙂 Sama si je nekupuju, takže se mi hromadí jen ty, které dostanu jako dárek.

Pokud vás ještě nic nepřimělo přemýšlet nad tím, co že si to doma zapalujete, abyste měli příjemně voňavo, tak možná je právě teď ten správný čas.

Vyznat se ve všech možných druzích olejů, jejich kvalitě apod. se zdá celkem složité. Důležité je ale znát základní rozdíly. Pojďme se tedy na to podívat podrobněji.

 • Aroma oleje jsou oleje umělého původu, vůně, která je tam přidávána, je většinou chemického původu. Nechci jmenovat konkrétní značky, ale poznáte to už na obsahu složení – jediná složka Parfum mluví za vše.
 • Dalším vodítkem je cena. Kvalitní esenciální olej už z logiky věci nelze koupit levně, protože na jeho výrobu je třeba velké množství rostlin. Takže ty levné jsou vždy pouze aroma oleje.
 • Pokud v názvu oleje v případě těch jednodruhových nenajdete latinský název, opět se jedná o aroma olej.
Tak to bychom měli. Už víte, podle čeho se při nákupu rozhodnout.

No a potom jsou tu esenciální oleje, které vyrábí také méně či více kvalitní výrobci, někteří i v bio kvalitě. Tady je to už trošku složitější.

 • Zkoumat se dají různé certifikace, které zaručují kvalitu produktu.
 • Dobré je trochu víc poznat firmu, která oleje vyrábí, jaké má zásady. Z toho si lze také udělat obrázek, jestli s vámi daná firma rezonuje.
 • Složení by mělo obsahovat pouze přírodní složky, ale může být pro laika trošku matoucí. Jsou oleje, které v rámci svého složení jsou naprosto v pořádku. Nejsou ale tak silné, protože jsou ředěny jinými přírodními oleji, které jsou levnější. Potom záleží, co od nich čekáte – jestli mají sloužit pouze k provonění bytu nebo už rovnou chcete, aby měly nějakou přidanou hodnotu?
Měla jsem možnost poznat oleje od více výrobců, ale nejvíc na mě zapůsobily oleje od české rodinné firmy BEWIT.
Začínala jsem s malou sbírkou, jakou vidíte na fotce, ale nějak nejde přestat. Jsou tak nějak „návykové“ a vždycky objevíte olej, který prostě musíte mít. 🙂

Vím, že když si dám do difuzéru (nikoli do aromalampy) esenciální olej od BEWITU, dopřávám mému tělu kvalitu, kterou si zaslouží.

A proč ne ta aromalampa? Účinné látky by se horkem zničily a to by byla škoda.

Pro používání esenciálních olejů od BEWITU jsem nadchla i moji rodinu, která je k výrobkům tohoto typu dost skeptická. Když ale sami poznali, že jim esence pomohly, rádi je používají.

Nám byly velkou podporou při prodělávání koronaviru. Celkově jsem si je zamilovala hlavně pro jejich široké využití a variabilitu. Stále se seznamuji s novými možnostmi, jak esence využít a baví mě, že tento proces jen tak nekončí. 🙂

Jaké jsou základní možnosti využití esenciální olejů?
 • V difuzéru – zvlhčují vzduch a zároveň mají své podpůrné i léčivé účinky dle konkrétního oleje.
 • V kombinaci s nosným olejem pro použití na tělo. Nosným olejem rozumějte ten hlavní – např. olivový, kokosový, mandlový a další – dle preference.
 • Do koupele – rozpuštěné v medu, mléce nebo nosném oleji.
 • V inhalační tyčince, kterou si sami můžete vyrobit.
 • V autě místo chemických auto-vůní. Dnes jsou již k dispozici různé klipsy s filcovou vložkou, na kterou nakapete esenci.
 • Jako základ přírodního repelentu proti hmyzu.

Můžete je začít používat i jako přídavek do kosmetických produktů a možná vás osloví natolik, že si budete chtít vyrábět kosmetiku vlastní. 🙂

A mohla bych pokračovat dále a dále.
Já osobně jsem vždycky milovala vůně. V prostoru, který mi voní, se hned cítím lépe a bezpečněji.

Na akcích, které pro ženy pořádám proto nesmí kvalitní esence chybět. Jejich jedinečnost můžete přijít poznat osobně na některém z meditačních cyklů, workshopů či víkendových pobytů, nebo si můžete rovnou esence objednat na stránkách BEWITU.
Doporučuji bezplatnou registraci, abyste mohli čerpat výhody a slevy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *